MECH-art Oprawa obrazów warszawa

Oprawa obrazów

Współcześnie wartość dobrej oprawy ignorowana jest stwierdzeniem, że obraz jest najważniejszy. Tymczasem właściwie dobrana rama do obrazu, wycina kadr naszej uwagi, ustanawia granicę pomiędzy wyimaginowanym światem obrazu a światem rzeczywistym, jednocześnie formą i kolorystyką podkreśla walory oprawionego obrazu, dopełnia i zamyka w całość to co artysta chciał opowiedzieć.

Godnie oprawiając obraz sprawiamy, że staje się lepszy, atrakcyjniejszy, ale również, a może przede wszystkim zyskuje na wartości.

"Obraz, posiadający nawet najwyższe wartości artystyczne, bez ramy nie daje pełni wrażeń estetycznych, jakie mógłby dać w odpowiedniej oprawie."                                                            

     Bohdan Marconi - Arkady 1937 r.

 

Oprawa obrazów na płótnie

Przy oprawie obrazów wykonanych na płótnie, techniką olejną lub akrylową podstawą jest naciągnięcie na blejtram ( krosno malarskie ). Ponieważ ta swoista konstrukcja ma swoją grubość, dla uzyskania estetycznego wyglądu, zastosowana rama powinna być na tyle wysoka, bądź wystarczająco szeroka by ukryć często niedomalowane brzegi.Blejtram wykonany jest z surowego drewna, który pod wpływem warunków panujących w pomieszczeniach może się deformować powodując sfałdowania, pękanie farby a nawet uszkodzenie samego płótna. Rama zatem, spełnia również funkcję wzmacniającą, stabilizującą.

Oprawa obrazów na papierze

W przypadku oprawy obrazów wykonanych na papierze tj.: akwarele, rysunki, grafiki, plakaty czy mapy, zastosowanie mają materiały, które zabezpieczą delikatną i wrażliwą istotę samego papieru przed odkształceniem lub uszkodzeniem oraz ochronią przed wpływem wilgoci i kurzu. Tego typu prace nie powinny być oprawiane bezpośrednio w ramę, a przede wszystkim nie powinny stykać się ze szkłem. Do stworzenia takiego dystansu służy passe - partout. Dobrane kolorystycznie podkreśli pracę i wydobędzie jej walory, a nieco grubsze lub zwielokrotnione zbuduje wokół niej ciekawą głębię. Dzieła dokończą szkło oraz plecy i oczywiście idealnie dopasowana rama.

DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI ODDAJEMY CAŁĄ NASZĄ WIEDZĘ, DOŚWIADCZENIE ORAZ MATERIAŁY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Ramy do obrazów

Choć nieuchwytny jest historyczny moment pojawienia się ramy do obrazów, to istnieją one niemal od czasów tak dawnych jak sama ludzkość. W miarę mijającego czasu zmieniały się argumenty i estetyka, zmieniały się mody i upodobania, a wraz z rozwojem rzemiosła zmieniały się ramy do obrazów. Z prostych listewek stawały się coraz bardziej wyszukane, rozbudowane w formie, bogate w ornamenty i dekoracje. Ramy stawały się odrębnym dziełem sztuki snycerskiej, pozłotniczej czy wręcz jubilerskiej. Nowe kierunki artystyczne końca XIX w. przyniosły ze sobą swobodniejsze podejście i indywidualne poszukiwania nowych sposobów oprawy oraz dekorowania i wykańczania ram.

RAMY DREWNIANE

Posiadamy bogatą ofertę kilkuset starannie wyselekcjonowanych profili ram najlepszych fabryk włoskich i hiszpańskich. Znajdą w niej Państwo zarówno wzory bogato zdobione nawiązujące do stylów historycznych, klasyczne jak i bardzo współczesne; złocone, srebrzone szlagmetalem oraz fornirowane; wykończone w połysku lub macie.

RAMY ALUMINIOWE

Oferujemy całą gamę profili ram aluminiowych amerykańskiej firmy Nielsen Bainbridge Group Home™ , w różnorodnym wykończeniu i kolorystyce.

PASSE - PARTOUT

Dysponujemy pełnym wachlarzem kolorystycznym kartonów niemieckiej firmy NIELSEN, o wysokim standardzie jakości; jak również kartonów o neutralnym pH stosowanych przez konserwatorów i muzealników.

SZKŁO

Możemy zaoferować szkła o różnorodnym zastosowaniu i parametrach. Począwszy od zwykłego szkła po opatentowane szkła ochronne amerykańskiej firmy TruVue® , charakteryzujące się bardzo skutecznymi parametrami i wartościami.

Oprawa obrazów Warszawa
MechArt
ul. Zielna 45
00-108 Warszawa - Centrum
Tel: 22 620 72 97
Tel kom: 509 400 196
PON-PT :  10:00 - 16:00
Jeśli chcesz przyjść do nas w innych godzinach zapraszamy do kontaktu telefonicznego

Copyright © 2015 MECH-art
All rights reserved.